Cv Curriculum Vitae Interview  - ShariJo / Pixabay

Umělecký životopis

Jak by měl vypadat umělecký životopis? Umělecký životopis na rozdíl od toho jak vypadá klasický životopis nebo strukturovaný profesní životopis nemá žádnou pevně danou formu. Umělecký životopis je také zpravidla mnohem bohatší na informace než právě strukturovaný životopis.

Jak napsat umělecký životopis

S uměleckým životopisem se setkáte především u herců, sportovců, hudebníků a nemusí se nutně jednat o umělecký životopis slavné osobnosti. Nesmíte si ale umělecký životopis plést s biografií nebo s paměťmi. To už je spíše literární útvar. Při stručném provedení ale paměti nebo biografie může splývat s tím, jak vypadá umělecký životopis.

Umělecký životopis - životopis slavných osobností

Umělecký životopis - životopis slavných osobností

Umělecký životopis zpravidla obsahuje základní osobní a personální informace a ve zbytku se pak věnuje na profesní a uměleckou dráhu daného herce, hudebníka nebo sportovce. V této části jsou pak mapovány dosažené úspěchy, získaná ocenění a také umělecké nebo sportovní výkony. Umělecký životopis tak zpravidla obsahuje informace o velkých rolích, ve kterých hrál herec hlavní roli, nebo které pro něj znamenali ocenění. Případně umělecký životopis může obsahovat přehled všech vydaných alb a velkých koncertů pokud se jedná o hudebníka, nebo v něm najdete informace o získaných medailích a dražených rekordech pokud se jedná o umělecký životopis nějakého sportovce.

Pokud vás zajímá, jak vypadají i jiné formy, jaké může mít životopis, podívejte se na další stránky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *