Opportunity Recruitment Employment  - mohamed_hassan / Pixabay

Životopis – průvodní dopis

Každý životopis by měl být doplněn o průvodní dopis. Průvodní dopis, nebo také motivační dopis, byl měl obsahovat informace, které se týkají toho, proč se ucházíte o danou práci a jaké schopnosti můžete novému zaměstnavateli nabídnout. Jedná se tedy o logické pokračování toho, co obsahuje Váš životopis.  Jak tedy napsat průvodní dopis?

Jak napsat průvodní dopis

Pokud si vytváříte životopis, který chcete odeslat do nějaké firmy, abyste zde získali novou práci, měli byste si připravit i průvodní dopis. Průvodní dopis nebo také někdy nazývaný jako motivační dopis vám dává více prostoru proto, abyste napsali, proč se právě vy hodíte pro danou práci. Zatímco životopis by se měl omezit jen na holá fakta. Pouze u profesních zkušeností se můžete více rozepsat o svých schopnostech, dovednostech a dosažených úspěších. Průvodní dopis naopak může obsahovat především to, proč se ucházíte o nabízenou práci a jaký by z vás mohl mít nový zaměstnavatel přínos.

Co by měl obsahovat průvodní dopis?

Průvodní a motivační dopis - životopis 2010

Průvodní a motivační dopis - životopis 2010

Průvodní dopis by měl obsahovat především informace o tom, proč se ucházíte o danou pozici. Musíte si uvědomit, že pro nového zaměstnavatele je velmi důležité že nezíská jen dalšího člověka do týmu, ale jde mu především o to získat schopného, spolehlivého a dobře motivovaného pracovníka. Všichni sice pracují především pro peníze, ale je velmi velký rozdíl mezi pracovníkem, který si chodí do práce odsedět svých osm hodin a mezi pracovníkem který dokáže dát firmě více (a nejedná se jen o čas trávený v práci). Věřte, že pokud si má zaměstnavatel volit mezi někým kdo od začátku dává najevo nadšení a chuť pracovat a vykonávat nabízenou práci a někým kdo má sice všechny odborné a profesní znalosti a je to pro něj jen práce, vždy si vybere toho prvního. Znalosti a zkušenosti nejsou všechno.

Představte si sami sebe, jak procházíte životopis, který jste dostali z personálního oddělení. Jeden životopis obsahuje to, jiný zase ono, ale v zásadě jsou všechny stejné. To aby se vám na stůl nedostal životopis, který je úplně mimo už zajistilo personálního oddělení. Podle čeho se budete rozhodovat koho pozvat na pohovor. Pozvete všechny? Nebo si vyberete podle fotky? Nebo se spolehnete na svou intuici? Nebo váš přesvědčí právě průvodní dopis? Zvlášť pokud je v něm napsáno, že daný uchazeč velmi stojí o možnost pracovat právě v této firmě a že má mnoho zkušeností s podobou prací z předchozího zaměstnání, a že se rád učí nové věci, a že si myslí, že by firmě mohl přinést spoustu nových nápadů, znalostí? Nechtěli byste se s takovým člověkem alespoň potkat, abyste se přesvědčili, že to vše je pravda?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *